درب و پنجره UPVC  از عایق ترین انواع پنجره های دوجداره یا سه جداره می باشد که با توجه به تنوع بسیار در پروفیل های UPVC  یراق آلات پنجره  و طرح های متنوع شکل و بازشو پنجره ها و سازندگان متعدد پنجره های یو پی وی سی شایسته است اطلاعات جامعی به مشتری در جهت گرفتن بهترین تصمیم و ایجاد انتخاب مناسب ارائه گردد.

درب و پنجره هاي UPVC چه رنگي دارند ؟

رنگ اصلي UPVC سفيد و کمی متمایل به شیری است اما رنگ پروفیل نباید کدر باشد و هرچه رنگ آن براق تر باشد بهتر است.

رنگ پروفيل UPVC مرغوب به مرور زمان نبايد تغيير کند و از موارد ضمانت نامه پروفیل ها ضمانت تغيير نكردن رنگ پروفيل درب مي باشد.

اين امكان وجود دارد كه با ورقه هاي مخصوص لمینت رنگی ، پروفيل UPVC را لمينت كرده و آنرا به رنگ دلخواه تغيير داد.

پیش نیاز نصب پنجره های یوپی وی سی چیست؟

فریم انتظار با قوطی آهنی با ضخامت حداقل mm30 × ۶۰ که به صورت تراز و بدون خمیدگی و پیچیدگی در محل نصب پنجره ها نصب گردیده است . یا سطح سنگ تراز که پنجره ها بر روی آن قرار می گیرد . البته قوطی آهنی ارجح تر است و نصب پنجره ها سریعتر و تمیزتر بر روی آن صورت می گیرد . در صورت ایجاد فریم انتظار باید در نظر داشته باشیم پیچ نصب حداقل ۲ سانتی متر در فریم آهنی فرو می رود . گاه مشاهده می شود که داخل فریم انتظار را با سیمان پر می کنند این موضوع موجب جلوگیری از فرو رفتن پیچ در فریم می شود و ممکن است مانع اتصال صحیح و محکم پنجره به فریم شود در ضمن علاوه بر اینکه زمان نصب را طولانی می کند هزینه نصب را نیز بالا می برد . در صورتی که در نظر دارید داخل فریم انتظار را پر نمایید بهتر است از فومهای مخصوص نصب استفاده نمایید.البته در فریم های توکار هیچ لزومی به پر کردن فریم نیست . در فریم های روکار از قبیل فریم های فرانسوی یا فریمهایی که در طبقه های اول ساختمان به منظور نصب حفاظ روکار نصب شده اند برای جلوگیری از انتقال دما پر کردن فریم با فوم تاحدودی از انتقال دما و صدا از طریق فریم جلوگیری می کند البته باید در نظر داشت که این فوم ها قابلیت اشتعال داشته و درجاها و زمانهایی که احتمال آتش گرفتن آنها می باشد نباید استفاده شوند . به طور مثال اگر پس از پرکردن فوم در فریمها به منظور نصب حفاظ جوشکاری شود احتمال آتش گرفتن فوم و خروج دود از منافذ فریم وجود دارد .

در یک عملیات ساختمانی چه زماني درب و پنجره هاي UPVC نصب مي گردند ؟

بر خلاف درب و پنجره هاي ديگر ، درب و پنجره هاي UPVC به لحاظ آنكه احتياج به عمليات ساختماني ندارند  مي توان در آخرين مرحله ساخت پيش از رنگ كردن ديوارها و يا نصب كاغذ ديواري نصب گردند. فقط در هنگام ساخت بايد يك قاب فلزي در ديوارها تعبيه گردد تا درب و پنجره هاي UPVC بوسيله پيچهاي مخصوص و فوم مخصوص به آن اتصال گردد.

ابعاد استاندارد درب و پنجره های دوجداره چقدر است ؟

اگر در اطاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول ۲۸۰ سانتی متر در نظر بگیریم . طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یا بدلیل قرار دادن مبل یا تخت تا ارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره باز شو وجود نداشته باشد . اگر بدلیل ایجاد گچ بری و یا نصب چوب پرده تا فاصله ۳۰ سانتی متری از سقف نیز از ایجاد پنجره باز شو صرف نظر کنیم ؛ میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ۱۳۰ سانت منهای ارتفاع اطاق برابر با ۱۵۰ سانتی متر می باشد. عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجره بین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر باشد و باید در نظر داشت در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که ابعاد لنگه ها ی پنجره ها در اطاقهای مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند در آن بعد از نما تقریبا مساوی باشد. به طور مثال اگر یک پنجره دولنگه با ابعاد ۱۵۰×۱۵۰ در اطاق خواب قرار می گیرد و در موازات آن در همان بعد از نما یک پنجره سه لنگه برای پذیرایی در نظر داریم ابعادهر لنگه پنجرۀ پذیرایی را نیز باید ۱۵۰×۷۵ در نظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره پذیرایی به ارتفاع ۱۵۰ و عرض ۲۲۵ سانتی متر خواهد شد.

براي ارزيابي قيمت تمام شده يك پروژه چه بايد كرد ؟

هر پروژه از اجزاي مختلفي تشكيل مي شود نظير پروفيل ، شيشه ، يراق آلات ، دستمزد ، نصب و … در عين حال هر پروژه نيز بسته به نوع طراحي آن نظير تعداد درب و پنجره ها ، تعداد بازشوها ، نوع بازشوها و … با يكديگر متفاوت هستند. بدين لحاظ نمي توان بدون اندازه ها و طراحي پروژه ، قيمت دقيقي از آن بدست آورد. اگر شما تمايل داريد كه قيمت دقيقي از پروژه خود داشته باشيد ، كافيست اندازه ها و طراحي پروژه خود را براي یکی از فروشندگان درب و پنجره دوجداره اعلام یا ارسال نمایيد ( با تلفن ، فكس يا email ). نرم افزار مخصوص صنعتUPVC محاسبات را به صورت كاملاً دقيق انجام داده و فرو شنده پيشنهاد قيمت را با جزييات كامل به شما اعلام مي نماید.

چه نوع پروفیل و چه نوع یراق آلاتی را پیشنهاد می کنید ؟

با توجه به این که در نظر نداریم در این قسمت تبلیغی برای پروفیل یا یراق خاصی بکنیم با ارسال ایمیل به صورت اختصاصی این سوال را به شما پاسخگو هستیم .

حدود قیمت یک پروفیل با کیفیت چقدر است ؟

در انواع ایران و ترک بین ۹٫۵ الی ۱۱ هزار تومان در انواع آلمانی حدود ۱۴۰۰۰ تومان . در انواع کشویی یا رنگی هر نوع پروفیل حدود ۵۰% به قیمت فوق افزوده می شود .

ضمانت نامه پروفيل شامل چه مواردي است؟ چه مواردي باعث ابطال آن مي گردد؟

ضمانت نامه پروفیل  طبق استاندارد ۶۸۴۰ موسسه استاندارد تحقيقات صنعتي ايران شامل حفظ كيفيت پروفيل از قبيل عدم تغییررنگ ، تغيير ساختار و … مي گردد.

مواردی که باعث ابطال ضمانت نامه مي شود .

۱ ) آسيب هاي ناشي از قرار گرفتن پروفيل در معرض مستقيم شعله آتش

۲ ) آسيب هاي ناشي از نشست ساختمان

۳ ) آسيب هاي ناشي از بلاياي طبيعي مانند زلزله ، سيل و …

 پنجره سه جداره چیست؟

پنجره سه جداره امکان وتکنولوژی جدیدی است که پس از گسترش استفاده از پنجره های دوجداره برای ساختمان هایی که نیاز بیشتری به عایق بودن پنجره ها دارند توسط برخی از تولید کنندگان برتر پنجره های UPVC ارائه می گردد .

در این سایت سه جداره با هدف گسترش استفاده از پنجره های سه جداره UPVC برخی از تولیدکنندگان پنجره سه جداره یو پی وی سی نیز معرفی شده اند.

چه چیزهایی در کیفیت درب و پنجره های یو پی وی سی موثر است؟

کیفیت مواد اولیه پنجره از قبیل پروفیل – گالوانیزه – لاستیکهای درز گیر- یراق آلات  و گرید شیشه

کیفیت ساخت و مونتاژ پنجره و شیشه

کیفیت نصب

استاندارد بودن نقشه

آيا آب به داخل درب و پنجره هاي UPVC نفوذ مي كند ؟ 

به سبب طراحي خاص درب و پنجره هاي UPVC و استفاده از زوارهاي مخصوص آب به داخل درب و پنجره هاي UPVC نفوذ نمي كند. ضمن آنكه محفظه هايي نيز در آن تعبيه مي شود كه در صورت نفوذ آب ( در هنگام شستشو ) ، آب از انتهاي درب يا پنجره تخليه شده و به داخل نفوذ نكند.

تعويض درب و پنجره هاي قديمي به چه صورت است ؟ 

تعویض پنجره ها از ساده ترین عملیاتهای ساختمانی است. به این ترتیب که درب و پنجره هاي قدیمی با فرز کنده شده و درب و پنجره هاي دوجداره UPVC بوسيله پيچهاي مخصوص بر روي قاب درب و پنجره هاي قبلي نصب مي گردد و توسط  فوم و چسب مخصوص درزگیری می شود.

آیا تعویض درب و پنجره های یو پی وی سی  مستلزم تخریب است ؟ 

در تعویض پنجره های قدیمی لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتادور پنجره یا به عبارتی فریم محیطی پنجره که در دیوار فرو رفته باقی می ماند و پنجره دوجداره یو پی وی سی به فریم محیطی باقی مانده پیچ می شود به دلیل استفاده از پروفیل های خاص تعویضی معمولا قسمت کمتری از فریم محیطی بعد از نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی دیده می شود .

آیا تعویض پنجره های دوجداره مستلزم آهنگری است ؟ 

اگر سطح مقطع پروفیل محیطی که از پنجره قدیمی باقی می ماند کمتر از ۶ سانت باشد یا باید از پروفیل های بازسازی استفاده کرد و یا با آهنگری و آنکشی سطح مقطع ۶ سانت را بوجود آورد . البته استفاده از پروفیل های بازسازی در صورت نصب و ساخت صحیح توصیه می شود .

برای تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره از چه جنس پنجره هایی می توان استفاده کرد؟

برای تعویض پنجره ها به دلیل تنوع و انعطاف پذیری یو پی وی سی و وجود پروفیل های مخصوص بازسازی در این نوع پنجره ها معمولا از پنجره های دو جداره یو پی وی سی به عنوان گزینه جایگزین استفاده می شود و سایر صورتهای پنجره دوجداره معمولا در پرو ژه های تعویضی کارایی ندارند و در صورت استفاده باید بادخور زیاد برای آنها لحاظ شود و معمولا توصیه نمی شوند .

مدت زمان لازم جهت ساخت درب و پنجره های یوپی وی سی معمولا چقدر است ؟

اکثر کارخانه های تولیدی پنجره دو جداره یو پی وی سی معمولا ۳۰ الی ۵۰ عدد پنجره در یک شیفت کاری تولید می کنند اما با توجه به وجود سفارشات قبلی در خط تولید و با توجه به تنوع پروفیل ها و یراق آلات و شیشه و امکان انتخاب هر یک از آنها توسط مشتری و فراهم آوردن آنها توسط تولید کننده معمولا یک پروژه با تیراژ کم تا متوسط حدود ۱۵ الی ۳۰ روز کاری از هنگام تایید نقشه و پرداخت پیش پرداخت و نهایی شدن تولید تا اتمام نصب و تحویل به کارفرما زمان می برد.

در پنجره های رنگی یا در سفارشات تعداد بالا یا در پنجره های خم ، مدت زمان تحویل ممکن است تا ۲ الی ۴ هفته بیشتر شود .

مدت زمان انجام و نصب پنجره های یوپی وی سی نسبت به سایر انواع پنجره ها چگونه است ؟ 

به لحاظ آنكه توليد درب و پنجره هاي UPVC كاملاً مكانيزه بوده و با ماشين آلات پيشرفته انجام مي گيرد ، توليد آنها نسبت به درب و پنجره هاي آهني ، آلومينيمي و چوبي سريعتر است. نصب درب و پنجره هاي UPVC نيز احتياج به عمليات بنايي نداشته و با پيچهاي مخصوص به ساختمان متصل شده و با فوم یا چسب مخصوص درزگيري و عايق مي شود. عمليات نصب پنجره ها بسيار سريع است . به طور مثال براي يك ساختمان ۶ واحدي با تعداد درب و پنجره هاي استاندارد ، كل پروژه از ثبت سفارش تا توليد و نصب در محل حدود ۲۰ روز كاري مي شود كه شامل ۱۷ روز انتظار نوبت و توليد در كارگاه و ۳ روز نصب در محل پروژه مي باشد.

مدت زمان لازم جهت تعویض پنجره ها چقدر است؟

معمولا پنجره های یک واحد بین نصف روز تا دو روز کاری تعویض می شوند.

نحوه نصب درب و پنجره هاي UPVC چگونه است ؟

درب و پنجره هاي UPVC ابتدا به وسيله پيچهاي مخصوص به قاب فلزي تعبيه شده در ساختمان متصل گرديده و سپس با فوم و چسب مخصوص درزگيري و عايق بندي مي شود. فوم در ابتدا به صورت ژله بوده و چند ساعت پس از نصب با افزايش حجم خود باعث استحكام پنجره ها مي گردد.

مراحل قبل از ساخت در و پنجره دوجداره چیست ؟

۱- اندازه گیری حدودی و اعلام نقشه و تعداد و محل پروژه به صورت تلفنی توسط خریدار به شرکت سازنده

۲- ارسال یا اعلام پیش فاکتور و نقشه اولیه توسط شرکت سازنده

۳- اندازه‌گيري دقیق و تهيه نقشه نهایی توسط شرکت سازنده که بصورت رايگان مي‌باشد و جزء خدمات شركت سازنده است. البته سعی کنید قبل از این مرحله شرکت مورد نظر را انتخاب کنید زیرا با توجه به گستردگی شهر و هزینه بر و وقت گیر بودن ارسال کارشناس به محل پروژه ، درخواست کارشناسان متعدد از شرکتهای مختلف برای بازدید ، حجم بازدید های بی ثمر شرکتهای سازنده را بالا برده و ممکن است به مرور زمان و در آینده با زیاد شدن درخواست پنجره های دوجداره باعث اخذ هزینه بازدید توسط شرکتهای معتبر شود و فقط شرکتهای تازه کار و بی تجربه اقدام به ارسال رایگان افراد جهت بازدید نمایند و مشتریان از خدمات و مشاوره رایگان شرکتهای متبر و صاحب نظر محروم گردند.

۴-انعقاد قرارداد و اخذ پیش پرداخت و قرار گرفتن در برنامه تولید.

با توجه به زمان بر بودن پروسه بهترین زمان برای اقدامات اولیه جهت سفارش پنجره های دوجداره  در اواخر نازک کاری پروژه و یک ماه قبل از زدن آستری رنگ می باشد . بهترین هنگام جهت نصب پنجره های دوجداره یو پی وی سی پس از زدن آستر رنگ است .

در پنجره های رنگی یا در سفارشات تعداد بالا یا در پنجره های خم ، مدت زمان تحویل ممکن است تا ۲ الی ۴ هفته بیشتر شود.

هزینه ساخت انواع درب و پنجره های دوجداره در مقایسه با هم چقدر است؟

هزینه ساخت درب و پنجره های دوجداره آهنی ، دو جداره آلومینیومی غیر عایق یا نرمال ، و درب و پنجره دوجاره یو پی وی سی تقریبا یکسان است . با این تفاوت که به طو مثال در پنجره های آهنی کل مبلغ تا هنگام تکمیل پنجره در یک پروسه طولانی مدت در چنین مرحله بابت هزینه ساخت به آهنگر هزینه یراق و قفل و لولا و دستگیره به فروشنده یراق هزینه نصب به کارگر و معمار هزینه شیشه دوجداره به فروشنده شیشه ، هزینه نصب شیشه و لاستیک دور شیشه به نصاب شیشه ، و هزینه نقاشی به نقاش پرداخت می شود که معمولا کل هزینه ها در مجموع از پنجره یوپی وی سی به صورت چشمگیری بالاتر خواهد بود اما بدلیل اینکه سازنده هیچ گاه این هزینه ها را با هم جمع نمی کند متوجه نخواهد شد اما در پنجره یو پی وی سی کل هزینه ها به صورت یکجا و در زمان کوتاه به یک نفر پرداخت می شود که این موضوع باعث چشمگیر شدن مبلغ پرداختی و توهم گرانی یو پی وی سی خواهد شد.

در نهایت این پنچره روزنه ایست برای خروج انرژی و هدر دادن سرمایه و پول شما در ضمن اینکه با ذهنیت عمومی ارزان تر بودن از پنجره یو پی وی سی ذهنیت کلی استفاده از متریال ازان و بی کیفیت را در ساخت ساختمان تداعی می کند و باعث افت قیمت آن ساختمان در مقایسه با ساختمان مشابه با پنجره یو پی وی سی خواهد شد . با توجه به اینکه بعد از مدت کوتاهی جهت ایجاد رفاه و آسایش و جلوگیری از هدر رفتن پول و انرژی ، خریدار ساختمان این پنجره را کلا با پنجره یو پی وی سی عوض خواهد کرد وبه این ترتیب سرمایه و کار و انرژی مملکت به دلیل بی خردی در مدیریت ساخت برای حفظ منافع آیندۀ آن به هدر می رود .

قيمت هر پروژه چگونه محاسبه می شود ؟

تمامي محاسبات از قبيل قيمت نهايي، ليست برش پروفيل، ليست برش شيشه، ليست يراق آلات و … با  نرم افزار مخصوص صنعت UPVC و توسط كامپيوتر به طور كاملاً دقيق انجام مي شود.

۲۴- مدت زمان انجام و نصب هر پروژه چقدر است ؟

به لحاظ آنكه توليد درب و پنجره هاي UPVC كاملاً مكانيزه بوده و با ماشين آلات پيشرفته انجام مي گيرد ، توليد آنها نسبت به درب و پنجره هاي آهني ، آلومينيمي و چوبي سريعتر است. نصب درب و پنجره هاي UPVC نيز احتياج به عمليات بنايي نداشته و با پيچهاي مخصوص به ساختمان متصل شده و با فوم مخصوص درزگيري و عايق مي شود. به همين دليل عمليات نصب نيز بسيار سريع است. به طور مثال براي يك ساختمان ۶ واحدي با تعداد درب و پنجره هاي استاندارد ، كل پروژه از شروع توليد تا نصب نهايي ۱۵ روز كاري مي باشد كه شامل ۱۲ روز توليد در كارگاه و ۳ روز نصب در محل پروژه مي باشد.

هزینه نصب یا تعویض پنجره های دوجداره چقدر است ؟

هزینه نصب معمولا  ۱۰ درصد و هزینه تعویض نیز ۱۰ درصد از کل  مبلغ قرارداد است .

قيمت پيشنهادي هر پروژه شامل چه چيزهايي مي شود ؟

قيمت پيشنهادي هر پروژه شامل درب و پنجره هاي UPVC ، شيشه ،  يراق آلات و نصب پنجره ها مي باشد

هزینه حمل درب و پنجره ها و شیشه تا محل نصب ، فریم آهنی ، آهنگری و کندن درب و پنجره های قبلی در پروژه های تعویضی ، بر عهده مشتری است.

محصولات دوجداره UPVC از لحاظ قیمت در مقایسه با دیگر محصولات در چه جایگاهی قرار دارد؟

همانند همه اجناس این محصول نیز قیمتهای مختلفی دارد و بسته به نوع پروفیل،یراق آلات و نوع طرح قیمت ها متفاوت است.دقت کنید که در پیش فاکتوری که به شما داده می شود حتما قیمت پروفیل، قیمت شیشه،قیمت یراق آلات،هزینه نصب،کرایه حمل و مالیات ارزش افزوده لحاظ شده باشد.اگر بنابر مقایسه دارید دقت کنید در آلومینیوم اختصاصی با شیشه دوجداره،معمولا سه رده کیفی با وزنهای مختلف وجود دارد.نوع ضعیف برای پنجره های خیلی کوچک و نوع متوسط برای پنجره های بزرگتر و از نوع قوی که ضخامت ورق بیشتری دارد برای درها استفاده می شود.متاسفانه برخی فروشندگان ،از انواع ضعیف که قابلیت تحمل شیشه دوجداره که سنگین است را ندارد،برای یونیتهای بزرگ استفاده می کنند و مسلما قیمت پایین تری به مشتری می دهند.حتی دیده می شود که از ضایعات آلومینیوم برای این کار استفاده می شود که مصرف کننده باید به تمامی این موارد دقت کند.در مجموع می توان بطور تقریبی گفت اگر بنابر مقایسه دارید آلومینیوم متوسط اگر با شیشه دوجداره مناسب کارشود با قیمت UPVC با شیشه دوجداره برابری می کند.

علت تفاوت قیمت شرکتهای مختلف UPVC کار چیست؟

علاوه بر نوع و کیفیت مواد مصرفی،خدمات پس از فروش،گارانتی،کیفیت اجرا،در دسترس بودن گروه نصب،کیفیت شیشه(این که تولید شیشه به روش صنعتی باشد یا خیر و داخل آن گاز آرگون تزریق شده باشد یا خیر)نیز در قیمت در و پنجره موثر است.مطمئناً شرایط بازار،رقابت تولید کنندگان و.. نیز در قیمت موثر است.

برخی مواقع شرکت گاز به شیشه های دوجداره ایراد می گیرد علت چیست؟

 شرکت گاز در منازلی که سیستم گرمایش آنها گازسوز می باشد به شیشه های دوجداره به علت اینکه تبادل هوا صورت نمی گیرد،ایراد می گیرد.البته این ایراد به جاست اما در اکثر مواقع با ایجاد یک دریچه کوچک می توان این مشکل را حل نمود ضمن اینکه در مورد در و پنجره های ریلی بخاطرعدم انطباق آنها تبادل هوایی لازم صورت می گیرد.کافی است یکی از در و پنجره ها ریلی باشد تا این مشکل کاملاً حل شود.

در حال حاضر از نظر وزارت مسکن و شهرسازی ،کدام مواد مصرفی برای در و پنجره ها تایید می شود؟

طبق آخرین مصوبه هیآت وزیران مورخ مهر ۸۸ ،تمامی انبوه سازان موظف به اجرای شیشه دوجداره شده اند و از مواد مصرفی مورد استفاده ،فقط UPVC و آلومینیوم ترمال بریک تایید شده اند.

آلومینیوم ترمال بریک چیست و در مقایسه با سایرین چه قیمتی دارد؟

آلومینیوم ترمال بریک نوعی آلومینیوم است که در داخل آن مواد پلیمری تزریق می گردد.این محصول نیز به لحاظ عایق بودن و مصرف انرژی بسیار خوب عمل می کند ولی از نظر قیمت معمولاً خیلی بیشتر از UPVC تمام می شود.

۳۲-آیا در و پنجره های UPVC پس از مدتی دچار افتادگی نمی شود؟

مواد UPVC به هرحال پلیمری و به عبارتی پلاستیکی می باشد و مواد پلاستیکی ذاتاً دچار تغییر شکل می گردند بخصوص که شیشه دوجداره سنگین می باشد.برای رفع این عیب درداخل پروفیل از ورق گالوانیزه استفاده می گردد که بایستی حتماً ضخامت مناسب داشته باشد.متاسفانه برخی تولیدکنندگان این مورد را رعایت نمی کنند که مسلماً قیمت پایین تری نیز اعلام می شود ،در ابتدای امر مشتری به هیچ وجه این مشکل را متوجه نمی شود(البته اگربه مقطع پروفیل نگاه کردید و بر روی آن پیچی ندیدید مطمئن باشید داخل آن گالوانیزه کار نشده است)و در طولانی مدت عواقب آن دامن گیر او می شود.از دیگر کارهایی که برای حل مشکل افتادگی می شود طراحی مناسب در و پنجره هاست.در و پنجره خارج از ابعاد استاندارد حتماً دچار افتادگی می شود.ضمناً لولاها و کیفیت آنها نیز بسیار مهم است .پس از مشتری گرامی خواهش می کنیم که موارد بالا را حتماً رعایت فرمایند.

آیا ممکن است در و پنجره های UPVC تغییر رنگ بدهند؟

بله،بدلیل اینکه برخی از پروفیلها با شرایط آب و هوایی ایران تطابق ندارند و مناسب آب و هوای گرم و خشک ایران نیستند ممکن است در دراز مدت و به خصوص پس از شستشو با مواد حاوی اسید یا قلیای قوی مثل انواع شوینده ها و پاک کننده ها لایه سطحی آنها آسیب ببیند و در معرض تابش شدید آفتاب زرد رنگ شود.پس بهتر است ،مدرکی ارائه گردد که پروفیل مورد استفاده مطابق با شرایط جوی ایران تولید می شود.

آیا مراحل نصب در و پنجره های UPVC را می توان براحتی انجام داد؟

نصب این در و پنجره ها نیز مانند هر کار دیگری دارای فوت و فن و ریزه کاریهایی است که بایستی حتماً رعایت شود.بهتراست نصب راشرکتی انجام دهد که آموزش ویژه این کار را دیده باشد و تجربه لازم را داشته باشد.

آیا جنس و نوع فوم و ماستیک مورد استفاده در حین نصب در کیفیت نصب موثراست؟

برای درزبندی مناسب و عایق بودن در و پنجره های UPVC پس از نصب ،در اطراف یونیت، بایستی کاملاً با فوم و ماستیک مناسب پوشانده شود.فوم باید قابلیت حجیم شدن را داشته باشد،چنانچه قبل از فوم زدن محل نصب کمی خیس شود فوم بهتر و توپرتر خواهد شد.ماستیک مناسب نسبت به محل نصب متفاوت است.بر روی سنگ ،گچ،کاشی و.. هر کدام ماستیک مخصوص خود را می طلبد.ممکن است برخی ازماستیکها پس از مدتی بسته به زیر کار دچار ترکیدگی شود.برخی ماستیک ها حالت ارتجاعی دارند و بعضی از آنها حالت خمیری .شخص نصاب باید با توجه به زیر کار از ماستیک مناسب استفاده کند.در این زمینه نکات ریز ولی بسیار مهمی وجود دارد که از مشتریان خواهش می کنیم به آنها توجه داشته باشند.

آیا تمام اتلاف انرژی در یک پنجره از راه شیشه است؟

مسلماً نه،طبق برآوردهای کارشناسی بین ۴۰ تا ۶۰ درصد اتلاف انرژی در یک پنجره از راه شیشه می باشد.شیشه های دوجداره هر چقدرهم خوب وبا کیفیت ساخته شوند نهایتاً می توانند سهم خود را ایفا کنند.پروفیل UPVC عایق بسیار خوبی درمقایسه با آلومینیوم و دیگر فلزات می باشد و مواد فوم و ماستیک اطراف یونیت نیز خود نارسانایی فوق العاده ای دارند و جمع همه این موارد باعث می گردد که اتلاف انرژی تا ۴۵ درصد کاهش یابد و صوت نیز تا ۴۰ دسی بل کمترشود.

استفاده از در و پنجره های UPVC در درازمدت چقدر در کاهش هزینه خانوار موثر است؟

در و پنجره های UPVC با شیشه دوجداره ،چنانچه خوب طراحی ،ساخته و نصب شوند حدوداً ۴۰ تا ۴۵ درصد در مصرف انرژی کاهش می دهند و مسلماً با حذف یارانه ها این رقم خیلی به چشم می آید.به عنوان مثال اگر قبض گاز شما در زمستان ۳۰۰۰۰ تومان است ،پس از حذف یارانه ها این عدد ۱۸۰۰۰۰ تومان می شود(ظاهراً نسبت قیمت سوبسیدی به آزاد در گاز ۱ به ۶ است) و ۴۰ درصد این عدد یعنی ۷۲۰۰۰ تومان،عدد قابل قبولی برای انتخاب روشهای کاهش مصرف است.ضمن اینکه در تابستان و زمستان این صرفه جویی در آب،برق و گاز همزمان صورت می گیرد که عدد مذکور را بیشتر خواهد کرد.

شستشوی در و پنجره های UPVC چگونه است؟

یکی ازویژگیهای فوق العاده در و پنجره های UPVC شستشوی بسیار راحت آنها در مقایسه با سازه های آلومینیومی ،چوبی و آهنی است که با توجه به گرد و غبارهای اخیر در کشورمان پارامتر خیلی مفیدی است.برای شستشو کافی است در یا پنجره را ببندید و با یک شلنگ آنرا بشویید.حتی یک قطره آب هم نباید به داخل نفوذ کند،شاید یک روش عالی برای تست آب بندی و هوابندی و این که کار با کیفیت مناسب طراحی ،تولید و نصب شده است، همین روش باشد.لازم است بدانید در داخل پروفیل UPVC به شکلی بسیارعالی زه کشی شده و چمبرهای داخل آن دقیقاً به سمت آبچکان شیب بندی شده اند که هیچ آبی داخل پروفیل باقی نماند.از مواردی که مشتری باید به آن توجه کند وجود همین آبچکان و درپوش این آبچکان بر روی در و پنجره هاست.مواد UPVC مقاومت فوق العاده ای نسبت به شوینده ها و مواد اسیدی و بازی دارند پس بدون هیچ دغدغه ای آنها را بشویید البته همانطورکه قبلاً گفتیم نوع پروفیل و مطابقت آن با شرایط آب و هوایی ایران،شرط اصلی است.

چگونه درب و پنجره دوجداره سفارش بدهیم ؟

ارتفاع و عرض پنجره های دوجداره مورد نظر جهت تعویض  را در پنجره های تعویضی و یا  ارتفاع و عرض فریم انتظار را در پروژه های نوساز بدست آورده و با مشخصات مورد نظر از جمله نوع یراق آلات یا چگونگی بازشو ، رنگ و ضخامت جداره های شیشه و چگونگی نقشۀ پنجره ها و تعداد آنها ، محل پروژه و تلفن تماس خود را به صورت کتبی یا شفاهی به فروشنده منتقل نمائید . فروشنده با نرم افزار های خاص قیمت پنجره ها را بدست آورده و با شما تماس گرفته و اعلام می نماید . قیمت پنجره ها با توجه به نوع پروفیل  شیشه و کیفیت ساخت و نوع دستگاههای که توسط آنها پنجره و شیشه مونتاژگردیده در فروشنگان مختلف متفاوت است . باتوجه به کیفیت ساخت و نوع متریال مورد نظر فروشنده مناسب را انتخاب نموده و درخواست بازدید نمایید . س از آماده شدن نقشه نهایی و انعقاد قرارداد معمولا یک ماه تا تولید و نصب پنجره زمان لازم است . سعی کنید با فروشندگان گمنام و کم تجربه درب و پنجره کار نکنید زیرا  شما  تقریبا تا پایان عمر ساختمان با این پنجره ها سر و کار دارید و ممکن است در این مدت نیاز به خدمات پس از فروش پیدا کنند . کم تجربگی سازنده یا فروشنده ممکن است باعث کیفیت پایین پنجره ها گردد و گمنامی فروشنده باعث عدم دسترسی به ایشان در سالهای بعد خواهد شد .

 آیا مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ سال گارانتی که برخی از فروشندگان به مشتری اعلام می کنند صحت دارد؟

این محصول حدودا ۱۰ سال در ایران قدمت دارد و حدود ۵ سال است که فراگیر شده، بنابراین شاید هیچ نمونه ای هنوزعملاً امتحان خود را پس نداده.آزمون هایی که روی برخی پروفیل ها انجام شده شاید تا حدودی خیال مشتری را راحت کند مثل آزمون ۶۰۰۰ ساعت مقاومت در معرض تابش و هوازدگی (تست UV)در شرکت ویستابست و یا آزمون مقاومت ۵/۲ سال در معرض تابش مستقیم خورشید. با این حال بهترین تضمین برای مشتری، عملکرد گذشته آن شرکت و حس تعهد اخلاقی به حسن انجام کار می باشد.توصیه می شود همواره از شرکتهایی که تولید کننده هستند یا لااقل از نمایندگان مستقیم آنها خریداری شود.مسلماً واسطه هایی که این کاررا انجام می دهند از لحاظ  قیمت، ثبات و تعهد اخلاقی به رضایت مشتری، چندان درخور اعتماد نیستند.

منبع :http://viphome.ir

Categories: آموزش

صفدری

مهندس صفدری فارغ التحصیل مهندسی برق-الکترونیک سابقه اجرایی در پروژه های عمرانی از سال 1386