انتخاب صحیح متریال و رنگ مناسب برای طراحی نمای خارجی ساختمان ها از عوامل تاثیر گذار بر جذابیت نما هستند.

نمای ساختمان تاثیر گذارترین قسمت ساختمان است و به نوعی معرف آن ساختمان می باشد. نکته های مهمی در تاثیر گذاری نما ساختمان موثر هستند ازجمله نحوه انتخاب صحیح متریال ها و رنگ های مناسب برای نما.هر ساختمان به واسطه رنگ ها و متریال نما شخصیت و هویت پیدا میکند. و خیلی مهم است که متریال ها به نحوی انتخاب شوند که بتوانند به بیننده درک درستی از فضای داخلی آن ساختمان بدهند. البته عوامل دیگری نیز موثر هستند مثل نور پردازی نما و استفاده از عناصری مانند گلدان ها و فضای سبز جلوی نما.

دكوراسيون خارجي خانه و رنگ هاي استفاده شده در آن نقش بسيار مهمي در تاثيرات روحي و رواني افرادي كه وارد خانه مي شوند دارد و مي تواند سبب شود كه انرژي هاي منفي و سمي در دكوراسيون خارجي جريان يابد و يا به كلي حذف شود. اينكه انرژي مثبت آرام حركت كند يا حركتي سريع داشته باشد (كه هر دو حالت نامناسب است) بستگي به نوع دكوراسيون و رنگ هاي استفاده شده در دكوراسيون دارد. نوع انرژي اي كه در فضاي خارجي خانه شما به جريان مي افتد تاثير زيادي در نوع روابط همسايگان  با هم و هم چنين احساس مهمانان شما و ذهنيت آن ها در مورد دكوراسيون داخلي خانه شما خواهد داشت.

مناسب ترين رنگ ها براي استفاده در نماي ساختمان عبارتند از:

•    طوسي
•    مشكي
•    سفيد
•    آبي
•    سبز

اگر تغيير رنگ فعلي نماي خانه شما غير ممكن است مي توانيد از رنگ هاي مناسب در قالب وسايل و اشيا مختلف به صورت كاملا هوشمندانه در نما و دكوراسيون خارجي  استفاده كنيد. برای مثال :

•    در منطقه شهرت چند گلدان با گل هاي قرمز قرار دهيد.
•     نصب يك آبنماي زيبا در نزديك در ورودي.

تنها با همين ايده هاي ساده مي توانيد انرژي هاي منفي را از دكوراسيون خارجي خانه خود دور كنيد و انرژي مثبت را جايگزين امواج مسموم نماييد.

 

Categories: رنگ

صفدری

مهندس صفدری فارغ التحصیل مهندسی برق-الکترونیک سابقه اجرایی در پروژه های عمرانی از سال 1386

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.