رنگ پلاستیک:
پر کاربردترین نوع رنگهای ساختمانی می باشد که دلایل اصلی آن قیمت مناسب و اجرای آسانتر نسبت به سایر رنگ ها است.
این رنگ بر پایه رزین پلی وینیل استات محلول در آب طراحی شده است. کاربرد این محصول در سطوح گچی، آجری، بتونی و سیمانی می باشد. از جمله خواص این رنگ، می توان به چسبندگی عالی و خشک شدن سریعف ثبات رنگی بالا، مقاومت رطوبتی و مقاومت سایشی خوب اشاره نمود. این رنگ، به دلیل محلول بودن در آب، هیچگونه آلودگی زیست محیطی به همراه ندارد.
رنگ پلاستیک در انواع تمام پلاستیک (قابل شستشو) ،نیم پلاستیک درجه یک و نیم پلاستیک درجه دو در بازار موجود است که فقط نوع تمام پلاستیک آن جهت رنگ آمیزی دیوار ها توصیه می شود.
رنگ روغنی:
رنگ ها و جلا های روغنی بر پایه رزین الکید لانگ تهیه شده و از نوع رنگ‌های پایه حلال محسوب می‌شوند. دارای چسبندگی خوبی روی سطوح آهنی، چوبی و دیوارهای داخل و خارج ساختمان می باشند . این رنگ ها دارای انعطاف پذیری و ثبات براقیت قابل توجهی بوده و به مدت طولانی جلا و براقیت خود را روی سطح حفظ می نمایند .
امروزه رنگ‌های روغنی نیز از رنگ‌های سنتی و قدیمی محسوب می‌شوند که به علت اثرات زیست محیطی زیان‌آور و زمان خشک شدن طولانی و بوی نامطبوع، استفاده از آنها رو به کاهش است ولی همچنان برای رنگ‌آمیزی درب و پنجره‌های فلزی به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس